Hayata Dair Herşey

Yalova
Parçalı Bulutlu
20 Ocak 2021, 06:10
Gündem

Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yavuz BOMBALADI

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yavuz, Kaptan Kafe’de basınla bir araya geldi. Burada yaptığı toplantıda çarpıcı açıklamalarda bulunan Yavuz, Yalova Belediyesi’nin çok kötü yönetildiğini ifade etti. 2016 yılında Yalova Belediyesi’nin 100 milyon TL’lik bir borcunun olduğunu söyleyen Yavuz, belediyenin ayrıca bir planlamasının bulunmadığını da sözlerine ekledi.

‘Bütçenin tamamına ret oyu verdim’..

Yalova Belediyesi’nin 2017 bütçesinin tamamına ret oyu verdiğini söyleyen Yavuz, “2015-2017 Stratejik Planı’yla bütçenin alakası yok. Ben mali müşavirim. Mecliste bu işi faal olarak yapan tek kişiyim. Kimse de çıkıp neden buna ret veriyorsun demedi. Ben 182 milyon 250 bin TL olan 2017 bütçesinde bir gerçeklik göremedim. İlk olarak 280 milyon TL, sonra 223 milyon TL bütçe teklifi geldi. Sonrasında da 182 milyon 250 bin TL olarak gerçekleşti. Fen İşleri Müdürlüğü 90 milyon TL’den 60 milyon TL’ye düşürülürken Özel Kalem 9 milyon 700 bin TL’den 9 milyon 200 bin TL’ye çekildi; yani kayda değer bir düşüş olmadı. Bunun nedenini sormak lazım” diye konuştu.

‘2 aydır raporu vermiyorlar’..

Yaklaşık 2 aydır Yeşil Körfez Su Birliği’nden denetim raporlarını istediğini söyleyen Yavuz, açıklamasına şöyle devam etti: “Yaklaşık 2 aydır Yeşil Körfez Su Birliği’nin denetim raporunu görmek istediğimi belirttim. Neredeyse müracaat etmediğim hiçbir kamu kurumu kalmadı. CİMER’de dahil olmak üzere. Birliği’ne, Mali İdareler İl Müdürlüğü’ne, CİMER’e ve milletvekillerine bu raporu istediğimi belirttim; hiçbirinden cevap gelmedi. Bir Belediye Meclis Üyesi olarak ben kamunun yararına karar vermek istiyorum. Bilgi vermek şeffaflık değil midir? Bir tane cam fanus içinde vatandaşla buluşmak mı şeffaflıktır? Valilikten bunun üzerine cevap yazısı geldi. Yazıda bunun kişilerin talebiyle verilmesinin uygun olmayacağı belirtilmiş. Ben kişi miyim? Ben; belediye meclis üyesiyim.”

‘Ben riyaseti hedef aldım’..

Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yıldız’ın son meclis toplantısında yaptığı açıklamalara istinaden açıklamalarda bulunan Yavuz, “Aralık ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda bir meclis üyesi ağabeyim, ismimi kullanarak bazı açıklamalarda bulundu. Yazdığım bazı sözlere alınmış. Kendisinin alınması gereken hiçbir şey yok. Hala o yazıların arkasındayım. Ben direk olarak riyaseti ve riyaseti temsil eden kişileri hedef aldım. Belediye Meclis Üyesi ağabeyim neden kendi üzerine alındı; anlamış değilim. Saygı duyuyorum ve cevap vermiyorum. Dilek ve temenniler kısmında meclis üyesi ağabeyimin açıklamalarına istinaden Meclis Başkanı’ndan söz istememe rağmen her zaman ki gibi bana söz verilmedi” diye konuştu.

‘Kim ne yaptıysa yanına kar kaldı’..

Yalova Belediyesi’nin arsa satışlarından 30-35 milyon TL zarara uğradığını söyleyen Yavuz, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu şehirde böyle gelmiş böyle gidecek zihniyeti var. Kim ne yaptıysa yanına kar kaldı. Geçmiş yıllarda kamuoyunda paylaştığım konular var. Açıkça soruyorum. 2 yıl önce Hacımehmet Ovası’nda 100 TL’ye arsa mı satılır diye sormuşum. Ne oldu? 100 TL verdiğiniz yere 5 misli vermeye hazırım dedim. Öncelikli amaç zihniyettir. Ben söyleyince bunu neye dayanarak söylüyorsun deniliyor. Yalova Belediyesi benim hesabıma göre en az 30-35 milyon TL zarara uğradı. Sorunun nerede olduğu ortada.”

“Unutmasınlar ki; kaderin üstünde bir kader vardır”

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yavuz, konuşmasının son bölümünde, Yalova’da her alanda ciddi sıkıntılar yaşandığını, yerel yönetimlerde ve Yalova siyasetinde yaşanan sıkıntılar ve belediyedeki hukuksuzluklar karşısında susanların, görmezden gelenlerin, olan-biten yanlışlara karşı sessiz kalarak örtülü biçimde onay verenlerin unutmaması gereken şeyin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sözünde saklı olduğunu ifade ederek, “Unutmasınlar ki; kaderin üstünde bir kader vardır” şeklinde konuştu.

Köşe Yazıları